CHRYSAMED İNSEKTİSİT 5 LT VE İNSEKTİSİT 500 ML KOMBİN

CHRYSAMED İNSEKTİSİT 5 LT VE İNSEKTİSİT 500 ML KOMBİN

 227,00 Vergiler Dahil  204,30 Vergiler Dahil

Genel Haşre İlaçı

Mevcut sürüm:: 992 adet stokta Stok kodu: 152-02-01-0128 Etiketler:
TitleRangeDiscount
Ekstra 101 - 10 10%

Açıklama

Paket içeriği

İnsektisit 5 Lt 1 Adet

İnsektisit 500 ML 1 Adet

Chrysamed insektisit, PBO, Solvent, Pertol türevleri ve diğer tehlikeli çözücüler içermeyen geniş spektrumlu kullanıma hazır bir haşere ilacıdır.

Kokusuzdur, leke bırakmaz. Herkes tarafından maske ve koruyucu ekipman kullanmadan uygulanabilir.

Etkisi kalıcıdır, en zor haşere problemini dahi en az 3 ay kalıcı süreyle çözer.

Chrysamed tüm iç mekan ve dış mekanlarda ve tüm yüzeylere uygulanabilir.

İÇERİK: %0,12 Permethrin, %0,06 Esbiothrin, Emulgatörler ve Demineralize Su.

Chrysamed insektisit, dünyaca tanınmış akrediteli Laboratuarlarda test edilmiştir:

Toksisite Testi:

Alman FREY-TOX laboratuarında yapılmıştır. Sonuç olarak “yutulduğunda zararlı etkileri olmadığı” onaylanmıştır.

Dermatolojik Testi:

Alman DERMATEST laboraturalarında yapılmış ve “çok iyi” sonucu alınmıştır.

Etkinlik Testi:

Tahtakurularına karşı (Cimex Lectularius) Alman BIOGENIUS laboratuarlarında yapılmıştır. Sonuç: % 100 bertaraf (2 saat sonrasında kurtulan olmamıştır)

Etkinlik Testi:

Alman INSECT SERVICES Laboratuarında, Kene (Ixodes Ricinus), Mite (Dermatophagoides Pteronyssinus) ve güvelere (Tineola Bisselliella) karşı yapılmıştır.

Sonuç: Kenelerde ve güvelerde % 100 bertaraf, Mite larda % 95 bertaraf.

Etkinlik Testi:

Fransa TEC Laboratuarlarında; Alman hamamböceği (Blatella Germanica), Siyah Karınca (Lasius Niger), yetişkin Pire ve Larvası (Cteneocephalides Felis), Sinek (Musca Domestica),   Ev Mite’ı (Dermatophagoides Pteronyssinus), Kıyafet Güvesi larvası (Tineola Bisselliella), Yetişkin işçi Termit (Reticulitermes Santonensis), Sivrisinek (aedes Aegypti),

Kaplan Sivrisineği (Aedes Albopictus), Tahtakurusuna (Cimex Lectularius) karşı yapılmıştır.

Sonuç: Hepsi için % 100 bertaraf. (24 saat sonrasında kurtulan olmamıştır).

Etkisi uygulamadan sonra 90 güne kadar sürmüştür.

Deney raporlarını chrysamed ‘in web siteninden inceleyebilirsiniz.

 

UYGULAMA

Chrysamed diğer ilaçlardan farklıdır.

Chrysamed İnsektisit haşereleri toksik etkiyle değil, biyolojik etkiyle yok eder. Biyolojik etkili ilaçlar haşereyi toksik etkili ilaçlar gibi anında öldürmezler.

Önce onların trakelerini bozarak uzaklaştırır ve yok eder. Biyolojik etkili ilaçlar sıcakkanlılara karşı- toksik ilaçlar gibi- tehlikeli değiller.

Haşereler tamamen sinir sistemiyle yaşayan soğukkanlı canlılardır. Kan dolaşımları yoktur. Gövdelerinde bulunan trake adı verilen deliklerle nefes alıp vererek yaşamlarını sürdürürler. Dolayısıyla nefes aldıkları ortamda, onların sinir sistemini hafif etkileyen çok az bir etken madde bulunması dahi, onların o bölgeden uzaklaşmasına ve kısa sürede ölmesine neden olur.İşte bundan dolayı Chrysamed indektisit den daha az etken madde içeren başka bir haşere ilacı Dünya’da yoktur.

Toksik etkili ilaçlar haşereleri öldürse de aslında, haşere problemini çözmez. Tüm canlılar doğası gereği, soyunu sürdürme iç güdüsüne sahiptirler.

Örneğin dalları budanan ağaçlar bu özellikten dolayı daha da güçlenirler. Haşereler de doğal olmayan bir ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kaldıklarında, olağanüstü bir efor ile çoğalmaya çalışarak normalden daha fazla yumurta bırakırlar ve aynı zamanda o ilaca karşı bağışıklık kazanırlar.

Toksik ilaçlar haşerelerin yanısıra mikro organizmaları da yok ederek, ekolojik dengenin bozulmasına ve haşerelerin daha da çoğalmasına sebep olurlar.

Sağlığınız için lütfen araştırınız. Unutmayınız ki, haşereleri anında öldüren bir ilaç biyolojik etkili değil, toksik etkilidir ve tüm canlılar için tehlikelidir.

Chrysamed insektisit, insan ve çevre sağlığına zarar vermeden tüm haşere sorunlarına kesin ve kalıcı çözüm sağlayan emsalsiz bir ilaçtır. Kokusuz olup, leke ve kalıntı bırakmadan, her çeşit yüzeye (kumaş, ahşap, metal, plastik, deri vs.) uygulanabilir. Sivrisinek, Karasinek,

Hamamböceği, Karınca, Bit, Pire, Mayt (Mite), Akar, Tahtakurusu, Örümcek, Kene, Akrep vs. uçan ve yürüyen zararlılara karşı 3 aya kadar kalıcı öldürme ve uzaklaştırma (Repellent) etkisine sahiptir.

Chrysamed’ in uygulaması da diğer haşere ilaçlarından farklıdır.

Chrysamed, haşerelerin bulunabileceği, konabileceği veya geçebileceği her yere bol miktarda ve mümkün olan en ince ayarda püskürtülerek uygulanır.

Duvarlar, mobilyalar, perde, halı,koltuk, yatak, ayakkabılar, elbiseler, mutfak ve elbise dolapları, mutfaktaki makina ve tezgahların alt ve arka kısımları, çatlaklar, kapı, pencere, balkon, teras ve saksılara, takriben 1 metre mesafeden hafif ıslanıncaya kadar iyice püskürtülerek uygulanır.

Chrysamed ile yapılan uygulamalarda damla büyüklüğü çok önemlidir. Püskürtülen damla ne kadar ince olursa etkisi o kadar yüksek ve kalıcılığı o denli uzun süreli olur. Örneğin: 1 Litre kullanıma hazır ürün haşere cinsine göre 50 ila 100 m² alana uygulanmalıdır. Fakat burada önemli olan bu 1 litrelik miktarın söz konusu alana hangi incelikte ve hangi sürede uygulanmasıdır. Öneğin bir litre ilaç haşerenin üzerine tek seferde dökülse etkisi olmaz. Ama bir metre mesafeden çok ince ve püskürtüldüğünde son derece etkili olur.

Chrysamed insektisit şişelerinin üzerindeki orijinal Trigger püskürtücü kafası emsallerinden çok daha ince püskürtme yapabildiğinden, uygulama uzun sürer fakat etkisi yüksek ve kalıcıdır.

Büyük ambalajlı Chrysamed insektisit el veya sırt pulverizatörüne aktarılarak uygulandığında, pulverisatörün damlacık ayarı kaba ayarda uygulama yapılırsa, ürün çok kısa sürede püskürtülür, ama etkisi çok zayıf ve kısa süreli olur. Fakat ince ayarda uygulama yapılırsa, uygulama süresi uzar, fakat etkisi çok daha yüksek ve kalıcı (Rezidüel) etkisi uzun süreli olur. Chrysamed itici gaz içermez, dolayısıyla pulverizatör veya Chrysamed´ in Triggerli orijinal ambalajıyla yapılan ilaçlamalarda kapı ve pencereleri kapatmaya, evi terk etmeye veya havalandırmaya gerek yoktur. Daha yüksek etki ve daha uzun kalıcılık elde etmek için ULV (Soğuk sisleme) ile uzun süreli uygulama yapılmalıdır. Haşere sorununun çok fazla olduğu, hayvan barınakları, ambar ve depolar vb. gibi kapalı alanlarda tüm kapı ve pencereler kapatılarak 8 saatten daha uzun süre soğuk sisleme yapıldığında, en az 3 ay kesin ve kalıcı çözüm sağlanır. Bu tür uygulamalar genelde geceleri yapılır. Örneğin Restaurantlar, Marketler, Fabrikalar vs. akşam kapandıktan sonra ULV cihazı 45 derece yukarıya bakacak şekilde bir masanın üzerine en ince ayarda kurulur. En ince ayarı tespit etmek için pratik bir uygulama; ULV cihazının püskürtme ucundan (Nozel ucundan) 1-2 metre mesafede eliniz ıslanmıyorsa, yani kuru hava geliyorsa ayarı doğru demektir. Bu ayarda cihazı çalıştırıp 2-3 saatte bir kontrol etmek ve ilaç haznesini doldurmak veya takviye etmek gerekir.

 

Kullanım alanı çok geniştir.

Evler, siteler, işyerleri, oteller, restoranlar, marketler, fırınlar, okullar, hayvan barınakları ve çiftlikleri vs. tüm açık ve kapalı alanlarda kullanılır.

Piknik alanlarında, yerlere, çevrenize, elbise ve ayakkabılarınıza sıkarak, kene, sivrisinek ve diğer zararlılardan korunabilirsiniz. Unutmayınız; sadece kene değil, basit bir sivrisinek ısırması bile tehlikeli bir virüsü bulaştırabilir.

Seyahatlerde, otel odalarında yatağınıza, yatağınızın etrafına, bavul ve çantalarınıza Chrysamed insektisit püskürterek, kendinizi Tahtakurusu, Mayt (Mite), Akar, Bit, Pire, Uyuz böceği ve diğer parazitlerden korur ve bu zararlıların otellerden evinize taşınmalarını da önlemiş olursunuz. Unutmayınız ki; bir otelin lüks olması veya çok temiz olması, tahtakurusunun olmadığı anlamına gelmiyor. Bu parazitler pislikle değil, kanla beslenirler ve kan olan yerde yaşarlar.Evlerinizde bu parazitlerden kurtulmak için yatak odanızı, yatak, halı, gardrop, yerler ve duvarlarla birlikte Chrysamed insektisit ile iyice püskürterek ilaçlayınız. Uzun süre devam eden bir tahtakurusu sorunu varsa bu ilaçlamayı 3- 5 günde bir olmak üzere birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Koruma amaçlı tedbir olarak yılda 1-2 kez ilaçlamak yeterlidir. Bu ilaçlamayla aynı zamanda yataklarda bulunabilen, Mayt (Mite), Akar, Bit, Pire, Uyuz böceği gibi parazitlere karşı da kendinizi koruyabilirsiniz.

Sivrisinek ve karasinek gibi uçan haşerelerden korunmak için evinizin içini ve dışını, yerler, duvarlar, çöp kutuları, mobilyalar vb. sineklerin konabileceği yerleri 1- 2 metre mesafeden hafif ıslatıncaya kadar Chrysamed püskürtünüz. Ayrıca kalın ve tül perdelerinizi içten ve dıştan, kapı ve pencerelerin iç ve dış pervazlarını, balkon ve terasları iyice püskürterek ilaçlayınız.

Hamamböceği ve diğer yürüyen haşerelerden korunmak için, yerler, duvarlar, mobilya altları, mutfak tezgah ve makinalarının alt ve arkalarını Chrysamed ile iyice ilaçlayınız.

Güvelerden kurtulmak ve korunmak için elbise ve mutfak dolaplarınızı yılda 1-2 kez içini boşaltıp Chrysamed ile iyice ilaçlamanız yeterlidir.

Karıncalardan kurtulmak için karıncaların gezinti alanlarını ve yollarını Chrysamed ile ilaçlamanız yeterlidir.

 

Ek bilgi

Marka

Chrysamed

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“CHRYSAMED İNSEKTİSİT 5 LT VE İNSEKTİSİT 500 ML KOMBİN” için yorum yapan ilk kişi siz olun